Region: Częstochowa
Logo
Logo
Region: Częstochowa

O regionie

„Misją Studenckiego Forum BCC jest kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodych Polaków. Swoimi działaniami pokazujemy, że aktywność i własna inicjatywa mogą stać się drogą życiową dla wielu spośród naszych rówieśników”.

Studenckie Forum BCC działa przy największej organizacji prywatnych przedsiębiorców w kraju – Business Centre Club. Dzięki współpracy z BCC mamy możliwość uczenia się i zdobywania doświadczenia od najlepszych przedsiębiorców w kraju, które staramy się wykorzystywać w naszych codziennych wysiłkach. Jest to niepowtarzalna okazja do przełamywania barier w świadomości młodych ludzi, kształcenia przedsiębiorczych postaw czy też praktycznych umiejętności niezbędnych w karierze każdego przedsiębiorcy.

Częstochowskie Studenckie Forum Business Centre Club zostało zarejestrowane w marcu 2004 roku. Jest organizacją studencką działającą przy Politechnice Częstochowskiej a zarazem jednym z aktywnie działających regionów Fundacji Studenckie Forum Business Centre Club.

Naszą misję spełniamy poprzez realizację regionalnych edycji ogólnopolskich projektów, jak i przez własne inicjatywy. W tym roku akademickim prowadzić będziemy takie projekty, jak: Festiwal BOSS, Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości czy Biznes Junior.

Dodatkową wartość organizacji stanowi jej charakter ogólnopolski. Działamy bowiem przy największych ośrodkach akademickich w kraju, regularnie organizujemy zjazdy oraz utrzymujemy ze sobą kontakt przy realizacji największych projektów. Bliżej poznajemy się podczas ogólnopolskich wyjazdów integracyjnych dzięki czemu łączymy w naszym życiu studenckim przyjemne z pożytecznym.

Marcin Osman Właściciel Someday Interactive

„Jeśli myślisz, ze SF to zabawa, to jestes w błędzie! Ciężka praca, nieprzespane noce, zaniedbanie uczelni to tylko część ceny jaka będziesz musiał zaplacić. A więc po co? Po to aby móc kreować rzeczywistość w jakiej żyjesz!”

Kazimierz Sedlak Właściciel firmy Sedlak & Sedlak

„Jako pracodawca przyjmujący pracownika do swego zespołu, zwracam uwagę nie tylko na wykształcenie i doświadczenie, ale również na dodatkową działalność i aktywność zatrudnianych osób. Bardzo cenię przynależność młodych ludzi do SF BCC”