Region: Katowice
Logo
Logo
Region: Katowice

Aktualności

17.04.2018

Najlepsze Zajęcia Przedsiębiorczości – szerzymy przedsiębiorczość wśród młodych

Szerzenie postaw przedsiębiorczych wśród młodych ludzi stało się już Naszą pasją. Dlatego ze smutkiem ale też wielką radością ogłaszamy, że XIII Edycja Konkursu Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości już za Nami. Organizatorem było: Studenckie Forum Business Centre Club Region Katowice we współpracy z Regionem Częstochowa.

Pierwszym etapem konkursu była Akademia Przedsiębiorczości, czyli cykl spotkań oraz warsztatów prowadzonych przez praktyków biznesu w szkołach ponadgimnazjalnych. W tym roku, mieliśmy przyjemność współpracować przy tym wydarzeniu z trenerami z firmy PWC SDC, podczas którego prelegenci zachęcali do rozwiązania formularza zgłoszeniowego do konkursu w formie case-study o tematyce biznesowej. Zaletą konkursu jest zwracanie przez organizatorów przede wszystkim uwagi na praktyczny aspekt zadań oraz nagradzanie umiejętności kreatywnego myślenia, zarządzania czy pracy w grupie.

Finał Regionalny konkursu odbył się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach do którego zakwalifikowało się 8 drużyn z Regionu Śląsk. W jury konkursu zasiadali przedstawiciele firmy PWC SDC oraz Studenckiego Forum Business Center. Był to finał bardzo dynamiczny, pełen nowych pomysłów i wielkiego zaangażowania ze strony każdej drużyny. Każdy uczestnik otrzymał podziękowanie oraz mały upominek ze strony Naszego głównego sponsora, a 3 pierwsze drużyny dodatkowo otrzymały gadżety i karnety na siłownie od firmy BeActive.

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem zaangażowania młodych ludzi i dużej pracy włożonej ze strony nauczycieli przygotowujących.
Dziękujemy za zaufanie i mamy nadzieje, do zobaczenia już za rok!

Nasze projekty