Region: Kielce
Logo
Logo
Region: Kielce
Sponsor regionu:
Sponsor regionu:

Projekty

Biznes Junior

Biznes Junior  to cykliczny projekt skierowany do uczniów klas 4-6 szkół podstawowych i ich rodziców. Ma na celu promowanie postawy przedsiębiorczej oraz zachęcenie do szukania kreatywnych i innowacyjnych rozwiązań.

Poprzez prelekcje z ludźmi biznesu chcemy pokazać uczniom, jak tworzy się własne przedsiębiorstwo, czym jest ekonomia, prawo, bankowość, zarządzanie. Informacje są przekazywane w sposób prosty i zrozumiały, a uczniowie mogą uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Podczas warsztatów staramy się przełożyć zdobytą wiedzę na praktykę. Tworzymy biznesplany, rozwiązujemy case study związane z działalnością przedsiębiorstw, a przy tym świetnie się bawimy.

Organizujemy też konkursy z nagrodami od naszych Partnerów, w których uczniowie mogą wykazać się swoją olbrzymią kreatywnością.

W projekcie “Biznes Junior” widzimy szansę na przekazanie uczniom wiedzy, której nie obejmuje szkolny program nauczania. Ponadto kładziemy nacisk na kształtowanie umiejętności miękkich m.in. poprzez pracę zespołową, elementy negocjacji czy wystąpienia przed grupą.

Rodziców natomiast chcemy zachęcić do wspierania dzieci w rozwijaniu pasji, a także pokazywania ekonomii w życiu codziennym.

motto-bj

Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji o projekcie, zorganizować zajęcia w szkole, bądź nawiązać z nami współpracę, zapraszamy do kontaktu:  biznesjunior@sfbcc.org.pl

Koordynator Regionu Kielce:
Mateusz Motyka
m.motyka@sfbcc.org.pl

Partnerzy:
Partner Ogólnopolski – Preston Publishing
Patronat medialny – czasdzieci.pl, e-szkrab.pl

logo-pp-bj

czasdzieci eszkrab

Nasze projekty