Region: Łódź
Logo
Logo
Region: Łódź

Aktualności

10.04.2015

SF BCC Łódź – Plebiscyt na najbardziej pożyteczny projekt Politechniki Łódzkiej. Nowatorska Metoda Oczyszczania Biogazu.

W imieniu Regionu Łódzkiego rekomendujemy oddanie głosu na projekt nowatorskiej metody oczyszczania biogazu, w plebiscycie organizowanym przez Dziennik Łódzki na najbardziej pożyteczny projekt Politechniki Łódzkiej.

Metoda opracowana przez dr inż. Krzysztofa Ziemińskiego z Instytutu Fermentacji i Mikrobiologii Politechniki Łódzkiej we współpracy z Grupową Oczyszczalnią Ścieków w Łodzi może przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska i zwiększenia wykorzystania odnawialnych źródeł energii w naszym regionie.

W odróżnieniu od biologicznych metod oczyszczania biogazu stosowanych na świecie, ta opracowana w Politechnice Łódzkiej  nie wymaga dostarczania mikroorganizmom powietrza, gdyż mogą one żyć w warunkach beztlenowych, To bardzo upraszcza technologię i obniża jej koszty. Dodatkowo nowa metoda umożliwia redukcję dwutlenku węgla oraz związków azotu zawartych w biogazie. Wyselekcjonowane bakterie można więc będzie w przyszłości wykorzystywać także do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla poprzez oczyszczanie gazów przemysłowych.

Głosować na projekt można raz dziennie. Już teraz możesz oddać swój głos.

Kategorie
Nasze projekty