Region: Poznań
Logo
Logo
Region: Poznań
Sponsor regionu:
Sponsor regionu:

Aktualności

19.04.2019

Najlepsi w Najlepszych Zajęciach z Przedsiębiorczości

Finał regionalny Najlepszych Zajęć z Przedsiębiorczości za nami! Było to zwieńczenie kilkumiesięcznej pracy zespołu projektowego, ale również zespołów, które zdecydowały się wziąć udział w konkursie.

Już od początku roku w wielkopolskich szkołach średnich odbywały się prelekcje, które miały zastąpić nudne lekcje – ciekawymi, praktycznymi zajęciami prowadzonymi przez studentów. Mobilizowaliśmy uczniów do działania, wykorzystywania wiedzy w praktyce i co najważniejsze do współpracy i komunikacji między sobą.

Na konkurs zgłosiło się wiele drużyn z całego województwa, a dziesięć z nich, które awansowało do finału regionalnego, spotkało się z nami ponownie 29 marca na Uniwersytecie Ekonomicznym. Emocje sięgały zenitu, kiedy uczestnicy rozwiązywali case’y, a potem przedstawiali je przed komisją. Jedno można powiedzieć na pewno – prelekcje były bardzo owocne, bo poziom, jaki reprezentowali uczniowie, był naprawdę wysoki.

Właśnie dlatego serdecznie gratulujemy wszystkim zespołom. Było widać, że daliście z siebie wszystko, a niektórzy nawet więcej.

Każdy z zespołów wyszedł z podarunkami od naszych partnerów , a pierwsze trzy miejsca zgarnęły świetne nagrody! Dodatkiem był również awans do finału ogólnopolskiego dla tych, którzy zajmą najwyższe miejsce.

Oczywiście pierwsze miejsce jest tylko jedno. Komisja jednak nie miała problemu z wybraniem najbardziej wyróżniającego się merytorycznie i kreatywnie zespołu.

Naszymi zwycięzcami zostało trzech chłopaków z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu – wielkie brawa!

To właśnie oni wraz z koordynatorką projektu udali się do Białegostoku, gdzie 13 kwietnia odbył się finał ogólnopolski NZP. Chłopaki poradzili sobie wyśmienicie i tam również byli najlepsi.

Jesteśmy dumni, że mieliśmy takich reprezentantów!

Jeszcze raz serdecznie wszystkim gratulujemy i dziękujemy za uczestnictwo.

 

Szykujcie się i do zobaczenia na kolejnej edycji Najlepszych Zajęć z Przedsiębiorczości!

 

[cycloneslider id=”nzp2019″]