Region: Poznań
Logo
Logo
Region: Poznań
Sponsor regionu:
Sponsor regionu:

Projekty

Biznes Junior

 

„Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę.”
Benjamin Franklin

O projekcie słów kilka…

Biznes Junior to projekt dedykowany uczniom szkół podstawowych, w szczególności klas 4-6, mający na celu przekazanie im wiedzy związanej z podstawowymi pojęciami z zakresu gospodarki, ekonomii czy bankowości w kreatywny i przystępny sposób. Spotkania oparte w głównej mierze na zajęciach praktycznych i zabawach grupowych prosto i zrozumiale wprowadzają dzieci w określoną tematykę, rozwijając ich zainteresowanie przedsiębiorczością.

Biznes Junior to

  • Spotkania z ciekawymi ludźmi ze świata nauki i biznesu
  • Wspólna nauka poprzez zabawę
  • Odpowiedź na deficyt podobnych projektów
  • Zabawy i konkursy z nagrodami

Nasze cele

  • Zapoznanie dzieci z podstawowymi pojęciami z zakresu gospodarki, ekonomii, biznesu
  • Nauka praktycznego myślenia i działania w społeczeństwie
  • Przekazanie wiedzy, której nie obejmuje szkolny program nauczania
  • Zaszczepienie postawy proaktywnej od najmłodszych lat
  • Pobudzanie oraz stymulowanie kreatywności i innowacyjnego myślenia

Podczas pierwszej edycji Biznes Juniora w Poznaniu w 2015 roku

Uczniowie klas 4-6  trzech Poznańskich szkół podstawowych mieli okazję samodzielnie przekonać się, że na zajęciach z Biznes Junior nie sposób się nudzić. Zaproszeni goście ze świata nauki i biznesu w kreatywny sposób przekazali im wiedzę związaną z marketingiem, promocją, podstawami ekonomii, finansów czy wystąpieniami publicznymi. Uczestniczące w spotkaniach dzieci miały niebywałą okazje by zadać im wiele nurtujących je pytań.

W jednej ze szkół zrealizowane zostały przedsiębiorcze zajęcia dla młodszych kolegów  z klas 2 i 3. Podczas tych zajęć dzieci poznały m.in. tajniki reklamy oraz zostały wprowadzone w podstawowe zagadnienia związane z marketingiem. Zajęcia te zostały przygotowane specjalnie dla nich, przez członków naszej organizacji.

W ramach tej edycji Biznes Juniora, ogłoszony został konkurs „Moja firma marzeń”, którego uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniem prezentacji własnego pomysłu biznesowego. Wyróżnienie najbardziej przedsiębiorczych uczestników nastąpiło 26 maja 2015 r. w czasie gali finałowej projektu w Concordia Design. Gościem specjalnym tego wydarzenia została Pani Angelika Maria Gąsior (Godmother), która podzieliła się z zaproszonymi z tej okazji rodzicami swoimi przemyśleniami na temat wychowania przedsiębiorczego dziecka. Na wszystkich uczestników konkursu czekało natomiast wiele atrakcji m.in. pokaz Małego Inżyniera i zamykanie w bańce mydlanej oraz inne ciekawe zabawy.

Oszczędzanie – czyli Biznes Junior 2017

Tematem przewodnim tegorocznej edycji projektu będą zagadnienia związane z oszczędnościami oraz bankowością.

Jak powiedział kiedyś Cyceron „Oszczędność to wielki dochód”, dlatego uczestnicy tego spotkania będą mieli okazję dowiedzieć się jak rozsądnie gospodarować pieniędzmi, jaką mają realną wartość, jak odkładać i jak inwestować. Tematyka ta jest odpowiedzią na problem edukacji finansowej w naszym kraju. Zdajemy sobie sprawę, że tak, jak ważną rolę pieniądze pełnią w naszym życiu, tak ważną rolę będą pełnić w przyszłym życiu uczestników projektu. Chcemy przekazać im wiedzę, która w ogromnej mierze może wpłynąć na ich późniejsze życie.

W ramach tegorocznej edycji Biznes Juniora przewidziany jest również konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Szczegółowe informacje pojawią się wkrótce….

 

Aktualności:  https://www.facebook.com/AkademiaMlodejPrzedsiebiorczosci

 

BJ_logotypy_partnerów_uzupełnione

Nasze projekty