Region: Wrocław
Logo
Logo
Region: Wrocław

Aktualności

21.11.2017

Podsumowanie Konwentu Inauguracyjnego

Kolejny rok akademicki, czyli kolejne zmiany w naszej organizacji

Nowy rok akademicki, nowy Zarząd Fundacji, nowa pani Prezes i nowy Zarząd Regionu Wrocław. Wszystko to oznacza, że Studenckie Forum BCC się zmienia. Cieszymy się, że my, obecni członkowie, możemy być uczestnikami tej zmiany. Będzie to niepowtarzalna szkoła życia i biznesu, której próżno moglibyśmy szukać w szkole czy na uniwersytecie.

Pełni energii i motywacji zaczynamy więc realizować strategię przedstawioną na tegorocznym Konwencie Inauguracyjnym, który odbył się 23-24 września w Krakowie.

 

Co wynieśliśmy z tego spotkania?

Hasłem przewodnim Konwentu była sprzedaż. Przewodniczący Regionów i członkowie Centrali wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez Dorotę Dwernicką z firmy Solutio.biz (http://solutio.biz/). Sposób przeprowadzenia warsztatów był fascynujący. Pani Dorota pokazała jak się sprzedaje, sprzedając nam siebie we wzorowym procesie sprzedaży.

Wpierw chciała nas poznać. Pytała więc o to, kim jesteśmy, jakie są nasze sukcesy, a jakie problemy          i pragnienia. W ciągu niecałej godziny dowiedziała się o nas wszystkiego, co tylko było jej potrzebne, by do nas dotrzeć i przekazać dokładnie to, czego potrzebowaliśmy.

Pokazała nam istotę sprzedaży. Wpierw, zadając właściwe pytania, pokazała jak poznać swojego klienta. Następnie zobaczyliśmy jak sprawić, by klient chciał z nami rozmawiać. Wreszcie: otrzymaliśmy rozwiązania naszych problemów. Czyż można lepiej przeprowadzić szkolenie ze sprzedaży, niż samemu sprzedać siebie we wzorowy, podręcznikowy sposób?

 

Rekrutacja do naszej organizacji

Po szkoleniu omówiliśmy najważniejszą kwestię, z jaką rokrocznie mierzymy się w październiku, czyli rekrutację. Nasi członkowie spędzają w Studenckim Forum zazwyczaj trzy lata. To czas, w którym przechodzą ścieżkę od aplikanta do koordynatora działu czy projektu. Trzy lata w SFBCC to ogromne doświadczenie, które pomaga rozwinąć umiejętności oraz uzupełnić teoretyczną jak i akademicką wiedzę.

Jest to jednocześnie wyzwanie dla organizacji, by sprawnie wymieniać kadry. SF BCC wciąż musi pamiętać o rekrutacji, tj. szkoleniu członków i sprawnym przekazywaniu wiedzy. W tym roku działy PR i HR połączyły swoje siły, by wspólnie stworzyć plan dotarcia do młodych osób, myślących o biznesie lub własnym rozwoju.

Reprezentując nasz Region, przywiozłem z Krakowa szereg pomysłów i mnóstwo motywacji. Nie tylko dotyczących rekrutacji, ale również innych projektów Studenckiego Forum BCC.

Rekrutacja już za nami. Muszę Wam przyznać, że szykuje się naprawdę wyjątkowy rok. Dołączyli do nas energiczni, otwarci, ambitni i pełni pomysłów ludzie, dzięki którym nasza organizacja będzie miała możliwość stale się rozwijać, tak, by nabrała jeszcze większego tempa niż dotychczas.

 

 

Z pozdrowieniami,

Tomek Musiałowski

Przewodniczący Regionu Wrocław

Studenckiego Forum Business Centre Club

  • Nasze projekty