Region: Wrocław
Logo
Logo
Region: Wrocław

Projekty

Inteligencja Finansowa

INTELIGENCJA FINANSOWA

 •  

   

  Jest to cykliczny projekt tworzony z myślą o tych, którzy poprzez wykłady, warsztaty i wspólne spotkania pragną poszerzyć swoją wiedzę w zakresie inwestycji, nowych technologii, finansów – oraz oczywiście rozbudować sieć ciekawych kontaktów. Naszym celem jest przekazywanie konkretnej wiedzy i narzędzi ambitnym oraz przedsiębiorczym osobom – a także wszystkim, którzy po prostu chcą dowiedzieć się czegoś więcej na temat biznesu i finansów

 • Festiwal Inteligencji Finansowej to 4 fantastyczne, wypełnione ciekawymi prelekcjami i zajęciami dni tematyczne:
 • Dzień 1. Przedsiębiorczość, Prowadzenie i skalowanie własnego biznesu.
 • Dzień 2. Inwestycje, Bankowość i Finanse.
 • Dzień 3. Inwestycje, Bankowość i Finanse.
 • Dzień 4. Przyszłość ekonomii, technologie blockchain.
 • UE we Wrocławiu

 

HARMONOGRAM 2018

 

Dzień pierwszy 06.03 wtorek

Przedsiębiorczość, Prowadzenie i skalowanie własnego biznesu.

10:00 – Jan Szagdaj (założyciel RezerwujSport) – "Jak założyć i prowadzić firmę w trakcie studiów?"

12:15 – Szymon Sikorski (założyciel Publicon) – "Skalowanie i rozwój biznesu. Jak zbudowałem jedną z największych agencji PR w Polsce."

14:00 – Maciej Frankowicz (inwestor VC) – "Pitchowanie i pozyskiwanie funduszy na działalność gospodarczą" (Wykład + warsztaty)

 

Dzień drugi 7.03 środa

Inwestycje, Bankowość i Finanse

9:00 – 9:45 – Edyta Bujak – BNY Mellon Overview & Benefits.

9:45 – 10:45 – Adele Kidd, Kim Burgess, Orla Heery, Terry Smyth – "Corporate trust and how do they work?"

10:45 – 11:00 – Przerwa kawowa.

11:00 – 12:00 – Łukasz Biliński – "Corporate Portfolio Management Evidence from Warsaw Stock Exchange"

12:30 – Artur Kaźmierczak (prezes MZURI CFI) – "Alternatywne podejścia do inwestowania w mieszkania na wynajem"

14:00 – Krzysztof Kolany (główny analityk bankier.pl) – “Inwestowanie w złoto – a po co to komu?"

15:30 – Paweł Wieczyński (założyciel PiLabs) – "Lot na Marsa drzwiami od stodoły – czyli zróbmy sobie Krzemową Dolinę"

 

Dzień trzeci 8.03 czwartek

Inwestycje, Bankowość i Finanse

9:00 – 9:45 – Edyta Bujak – BNY Mellon Overview & Benefits.

9:45 – 10:45 – Tomasz Puzio – "Alternative Investments for Portfolio Management"

10:45 – 11:00 – Przerwa kawowa.

11:00 – 12:00 – Ewa Rekas – "Hedge Fund Industry".

12:15 – Paweł Krakowiak (DM Noble Securities) – "Psychologiczne podstawy inwestowania"

16:15 – Ada Witczak, Calculatic.pl – "Praktyczne wykorzystywanie excela w codziennej pracy"

 

Dzień czwarty 9.03 piątek

Przyszłość ekonomii, technologie blockchain

10:00 – Kajetan Hubner – "Blockchain i DLT – cyfrowa ekonomia."

11:45 – Michał Neugebauer – "Gospodarka bezgotówkowa – przyszłość ekonomii?"

PRELEGENCI

Jan Szagdaj

Jan Szagdaj jest założycielem startupu RezerwujSport, czyli portalu internetowego, który umożliwia rezerwację obiektów i hal sportowych we Wrocławiu. Pracuje jako International Business Developer w firmie TestArmy. Jest absolwentem Copenhagen Business Academy, a obecnie studiuje dziennie zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Uwielbia podróże, odbył praktyki zawodowe w takich miejscach jak Londyn czy Auckland.

Szymon Sikorski

Szymon Sikorski od  2011 roku jest prezesem Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Wcześniej, w latach 2007 – 2009, pełnił funkcję wiceprezesa PSPR. Od 2008 roku jest dyrektorem generalnym Publicon Public Relations & Communications. Jest specjalistą ds. zintegrowanej komunikacji marki, a także nowych mediów i innowacji komunikacyjnych. Tworzył strategie i projekty komunikacyjne dla miast, regionów i produktów turystycznych.

Szymon Sikorski to również pomysłodawca cyklu seminariów PR Regionów oraz wykładowca wielu uczelni wyższych, doradca samorządowy i szkoleniowiec. Jest założycielem i prezesem Stowarzyszenia OpenGov.pl, które zajmuje się  transparentnością komunikacji  instytucji publicznych.

Szymon Sikorski ukończył Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną oraz Filozofię na Uniwersytecie Wrocławskim.

Maciej Frankowicz

Maciej Frankowicz jest prezesem zarządu Shape VC – nowego funduszu Venture Capital inwestującego w startupy we wczesnej fazie rozwoju. Od 2015 roku jest związany z prywatnym funduszem Arkley Venture Capital jako Venture Partner i Dyrektor Operacyjny, gdzie zainwestował około 3 miliony złotych w kilka spółek z branży VR, elektroniki konsumenckiej oraz Internet of Things. Spółki te w ciągu dwóch lat od inwestycji pozyskały w sumie 15 milionów złotych w kolejnych rundach finansowania.

Maciej Frankowicz, jeszcze jako student Uniwesytetu Ekonomicznego we Wrocławiu,  był współzałożycielem startupu AudioTrip. Spędził niemal rok w akceleratorach Wayra w Pradze i Startupie Sauna w Helsinkach, gdzie poznawał podstawy budowania skalowanego biznesu.  AudioTrip  był jego pierwszym startupem i jednocześnie jednym z najczęściej nagradzanych polskich startupów w 2014 roku. 

Obecnie Maciej Frankowicz  skupia się na budowaniu nowego funduszu i wyszukiwaniu zespołów zainteresowanych pozyskaniem środków na rozwój swoich projektów.

Artur Kaźmierczak

Artur Kaźmierczak – Współwłaściciel Grupy Mzuri, Prezes zarządu Mzuri Investments i Mzuri CFI, członek Rady Nadzorczej​ Mzuri – największej w Polsce firmy zarządzającej wynajmem mieszkań (blisko 3500 mieszkań​w zarządzaniu, z których ok jedną czwartą Mzuri Investments pomogło kupić na inwestycję).​ 

Właściciel portfela mieszkań na wynajem.​ Przed dołączeniem do Grupy Mzuri był partnerem w PwC, gdzie pracował od 2009 roku. Wcześniej​ był związany z Deloitte i Arthur Andersen. 

Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, studiował​ także w Holandii na Uniwersytecie w Maastricht. ​Artur Kaźmierczak jest członkiem Rady Nadzorczej notowanej na GPW spółki KBJ S.A.​ Prywatnie Artur jest mężem i ojcem córki. Zapalony wędkarz i miłośnik podróży. Emerytowany​ himalaista (m.in. wspiął się na Cho Oyu – szóstą najwyższą górę świata) – dzisiaj czyta literaturę ​górską, ale odkąd urodziła mu się córka, sam już się nie wspina.​

Krzysztof Kolany

Krzysztof Kolany – Absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Analityk rynków finansowych i gospodarki. Od ponad 10 lat publikuje na łamach Bankier.pl – największego polskiego portalu finansowo-ekonomicznego. Analizuje trendy makroekonomiczne i bada ich przełożenie na rynki finansowe. Specjalizuje się w rynkach metali szlachetnych oraz monitoruje politykę najważniejszych banków centralnych. Inwestor giełdowy z 15-letnim stażem. Jest laureatem prestiżowego konkursu im. W. Grabskiego dla dziennikarzy ekonomicznych w kategorii dziennikarstwa internetowego. W 2016 roku otrzymał także tytuł Herosa Rynku Kapitałowego przyznawany przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

Paweł Wieczyński

Paweł Wieczyński – Zarządza działalnościąoperacyjną PiLab – polskiej, innowacyjnej spółki technologicznej, która stworzyła platformę analityczną DataWalk. Dzięki unikatowej, opatentowanej technologii DataWalk pozwala łączyć duże zbiory danych w czasie liczonym w dniach. Platforma DataWalk jest wykorzystywana w sektorze rządowym i finansowym, m.in. do wykrywania kręgów przestępczych, przeciwdziałania terroryzmowi i praniu brudnych pieniędzy oraz do wykrywania przypadków handlu ludźmi. Absolwent Politechniki Wrocławskiej, doktor nauk ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Często gości z wykładami na polskich i zagranicznych uczelniach i konferencjach. Ma talent do pozyskiwania do współpracy najlepszych polskich i amerykańskich ekspertów, w tym legend Krzemowej Doliny.

Tomasz Puzio 

 

Absolwent programu studiów Master Studies in Finance na wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym. Prace rozpoczął w 2013 roku w Credit Suisse w dziale Product Control. Od 2,5 roku jest Team Leaderem w dziale Asset Servicing w BNY Mellon. Członek prestiżowej organizacji CFA zrzeszającej 130 tys. profesjonalistów w 70 krajach mających związek z szeroko pojętymi zagadnieniami inwestycji i zarządzania finansami.

Ewa Rekas 

Lead Manager w dziale AIS Hedge Fund Accounting w BNY Mellon. Ewa rozpoczęła swoją karierę w 2008 roku dołączajac do działu Księgowości Funduszy Inwestycyjnych w ówczesnym PNC Global Investment Servicing. W firmie jest już od 10 lat. Obecnie zajmuje się tworzeniem szkoleń oraz szkoleniem nowych oraz obecnych pracowników BNY Melon AIS Hedge Fund Accounting.
Ewa jest absolwentem programu studiów Master Studies in Finance na wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym oraz Magistrem Ekonomii na kierunku Stosunki Międzynarodowe.

Paweł Krakowiak

Paweł Krakowiak, Makler Papierów Wartościowych, Noble Securities S.A.
Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Matematyka. W październiku 2015r. zdobył licencję maklera papierów wartościowych z najlepszym wynikiem w tej edycji egzaminu. Obecnie pracuje w Departamencie Doradztwa Inwestycyjnego i kontynuuje studia doktoranckie na kierunku Matematyka.

Ada Witczak

Ada Witczak – skończyła Finanse i rachunkowość na UE. Przez kilka lat pracowała w finansach, przez ostatnie 1,5 roku w BNY Mellon jako Kierownik zespołu księgowości funduszy. Posiada wieloletnie doświadczenie korporacyjne, m.in. Kruk SA, Credit Agricole, HP. Ukończyła również 6-miesięczną specjalizację na University o Michigan – Stephen M. Ross School of Business, gdzie poznała tajniki zarządzania ludźmi i teamami. Obecnie pracuje jako trenerka w Excellent, gdzie prowadzi kursy excel.

 

Kajetan Hubner

Kajetan Hubner – absolwent Filologii angielskiej. Swoją drogę do sukcesu rozpoczął od ciężkiej pracy fizycznej w młodym wieku, przechodząc po drodze przez wiele branż i różne stanowiska. Założyciel BusinessBay, jednej z największych marek edukacyjnych w Polsce, w ramach której obszernie poruszany jest temat kryptowalut, technologii rejestrów rozproszonych (blockchain), marketingu oraz sposobów wykorzystania Internetu do prowadzenia zdalnego biznesu. Tworzy i rozbudowuje sklepy internetowe, prowadzi konsultacje w celu poprawy funkcjonujących już przedsięwzięć online. Zajmuje się szeroko pojętym marketingiem sieciowym i social media czerpiąc wzorce z rynku amerykańskiego.Entuzjasta technologii rozproszonych rejestrów i blockchain, inwestor, przedsiębiorca, marketer, podróżnik.

Michał Negbauer

Pracuje z ludźmi od 8 lat, tworzenie relacji jest dla Niego podstawą w każdym wymiarze współpracy. Dziś aktywnie działa w tworzącym się rynku kryptowalut. Jego celem jest pokazanie wartościowej strony krypto, uświadomienie potencjału i połączenie odpowiednich ludzi.

Dodatkowo z racji pasji i benzyny we krwi zajmuje się tworzeniem oddziału klubu samochodowego supercarclub we Wrocławiu.

 • Nasze projekty