Region: Wrocław
Logo
Logo
Region: Wrocław

Projekty

Przedsiębiorcza Kobieta

„Przedsiębiorcza Kobieta” to ogólnopolski projekt Studenckiego Forum Business Centre Club stworzony specjalnie dla kobiet, które pragną się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności oraz czerpać inspirację od osób, które osiągnęły już sukces w biznesie. Jest to cykl spotkań poświęconych rozwojowi biznesowemu i osobistemu kobiet.


Celem każdego spotkania jest inspirowanie kobiet do działania, poszerzanie ich wiedzy, nawiązywanie kontaktów biznesowych oraz wymiana doświadczeń z innymi przedsiębiorczymi kobietami.


Motto IV Edycji (2013/2014):
„Rozbudzajmy w kobietach pasje i inspirujmy je do działania! Marzenia, które nas nie przerażają nie są wystarczająco wielkie! Wywołajmy więc przerażenie w kobietach, a potem zmotywujmy je do podjęcia pierwszego kroku!"


– Katarzyna Frelik, Ogólnopolska Menedżer Projektu


IV Edycja Projektu Przedsiębiorcza Kobieta:
Tematyka:
Hasło przewodnie edycji „Droga do sukcesu”
Charakter projektu:
Komercyjny
Czas trwania:
Październik 2013r. – czerwiec 2014r.
Grupa docelowa:
kobiety ukierunkowane na biznes i rozwój osobisty w wieku od 21 do 50 lat
Liczba spotkań:
45 spotkań w 13 miastach w Polsce

W 2014 roku we Wrocławiu odbyły się 3 spotkania Przedsiębiorczej Kobiety:
1. Kochaj to co robisz, rób to co kochasz, czyli jak odnieść sukces w wymarzonym zawodzie
2. Odważ się tworzyć swój biznes – pasja Twoją siłą napędową”
3. Kobiecy styl zarządzania – budowanie pozycji lidera”
 
 
 
IV Edycji przedsiębiorczej Kobiety Wrocław:
Łączna liczba osób, które uczestniczyły w spotkaniach PK we Wrocławiu to 145
Każdemu ze spotkań, poza obowiązkowymi częściami: częścią szkoleniową oraz częścią inspirującą towarzyszyły atrakcje wieczoru: pokaz masażu dłoni wykonywany na uczestniczkach spotkania, degustacja muffinek z Wrocławskiej Muffiniarni, pokaz oraz zajęcia taneczne Zumby, jak również gra na saksofonie. 
Spotkania odbyły się w Klubokawiarni oraz w Loży Dolnośląskiej Business Centre Club. Z wyników ankiet przeprowadzonych na jednym ze spotkań okazało się, iż atrakcje ruchowe są dla Pań uczestniczących w spotkaniach najlepszą formą rozrywki podczas spotkania. Ponadto miejscem spotkań powinny być przede wszystkim klubokawiarnie bądź przytulne sale konferencyjne. 
Z kolei, część inspirująca  majowego spotkania, pt. „Kobiecy styl zarządzania – budowanie pozycji lidera” odbyła się w niecodziennej aranżacji dla formy spotkań PK. Dziennikarz Marek Łuszczki (Magazyn Biznes Dolnośląski) przeprowadził wywiad z trzema bizneswoman, które dzieliły się swoją wiedzą oraz poglądami na temat zarządzania firmą, zasobami ludzkimi oraz komunikacją w świecie biznesu. 
Jednym z najlepszych szkoleń w tej edycji było wystąpienie Klaudii Tolman – myśliciela, flipchartowej czarodziejki, kobiety pełnej energii i wielkiego serca. Klaudia Tolman została wyróżniona jako najlepszy Przedsiębiorczy Prelegent Studenckiego Forum Business Centre Club we Wrocławiu podczas tegorocznej Gali Złoty Krawat. Najlepszym wystąpieniem w części inspirującej było wystąpienie Pani Anny Barton, założycielki Domu Lodów Barton, która opowiedziała z niezwykłą szczerością i prostotą o swoim życiu zawodowym jak i prywatnym, o historii prowadzenia jej biznesu, o trudnościach w czasach PRL, kiedy to zaczynała od zera.


Spotkania Przedsiębiorczej Kobiety umilały nagrody sponsorowane przez wspaniałych partnerów:
Teatr Polski we Wrocławiu, Rolletic, Douglas Arkady Wrocławskie, FitCurves, Centrum Relaksu Grota Solna, Kwatera Główna – Centrum Laser-Tag, Matras Księgarnie, Muffiniarnia, Maomani, Wrocław Squash Club, RightWay, Akademia Tańca Esens, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, Instytut Urody Beauty 92. Nie obyło by się również bez współpracy z niesamowitą właścicielką lokalu Nietota oraz z fotografami z Przymkniętej Przysłony. Zarówno pomoc ogólnopolskich partnerów była nieoceniona: Braunsejs, Naturioska, PizzaPortal, Księgarnie Onepress. Jak również bez pomocy partnerów medialnych, projekt nie byłby tak widoczny.


SPOTKANIA:
Do współpracy zapraszamy osobistości na co dzień związane z przedsiębiorczością – kobiety sukcesu, które dzieląc się swoimi doświadczeniami przybliżają uczestniczkom zasady funkcjonowania w świecie biznesu.
Atmosferę spotkań umilają różne atrakcje, m.in. pokazy taneczne, kosmetyczne, czy degustacja wina bądź innych przysmaków .:)


KLUCZOWE ELEMENTY SPOTKAŃ:
Spotkania odbywają się cyklicznie, każde z nich składa się z :
1. części szkoleniowej bezpośrednio związanej z obowiązującym tematem
2. części inspirującej polegającej na rozmowie z kobietą sukcesu
3. oraz przerwy networkingowej, integracyjnej
4. a niejednokrotnie również atrakcji

Wartości Projektu Przedsiębiorcza Kobieta Wrocław:
1. Ludzie
2. Kreatywność
3. Jakość
4. Zaangażowanie

  • Nasze projekty