10.04.2015

Inauguracja X edycji ogólnopolskiego konkursu Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości

17 marca br., w Wojewódzkim Centrum Przedsiębiorczości ŁARR S.A., odbyła się konferencja prasowa X edycji ogólnopolskiego konkursu Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości, organizowanego przez Fundację Studenckie Forum Business Centre Club w 18 miastach Polski.

W konferencji uczestniczyli członkowie Kapituły Konkursu, wybitne osobistości świata nauki i biznesu:

Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień

Kanclerz Loży Łódzkiej Business Centre Club – Krzysztof Borkowski

Prezes Zarządu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego – Przemysław Andrzejak

Prorektor Politechniki Łódzkiej ds. Edukacji – prof. dr hab. inż. Sławomir Wiak

Prezes Zarządu Redwood Holding – Michał Nowacki

CEO PizzaPortal.pl – Lech Kaniuk

Prezes Zarządu Delia Cosmetics – Józef Szmich

Prezes Zarządu Fundacji Kuźnia Skrzydeł – Wioleta Pawlik-NowackaDyrektor Regionu Bankowości Detalicznej Banku Pekao S.A. – Bogusława Papiernik

 

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Celem konkursu jest kształtowanie postaw przedsiębiorczych oraz rozwój umiejętności interpersonalnych. Udział w konkursie jest dla młodych ludzi okazją do sprawdzenia swojej wiedzy ekonomicznej oraz odkrywania u siebie umiejętności, jakie przydają się w prowadzeniu własnej działalności.

Tak samo jak w poprzednich edycjach, tak i w tym roku – konkurs ma formę case study. Zadaniem uczestników jest rozwiązywanie faktycznych problemów, z którymi stykają się przedsiębiorcy. Analizowanie konkretnych sytuacji z życia przybliża realia biznesowe. W ten sposób pokazujemy uczestnikom, że najlepszym rozwiązaniem jest samodzielne odkrywanie i zdobywanie wiedzy.

Rejestracja do I etapu konkursu rozpoczęła się 16 marca i potrwa do 31 marca. Aby zgłosić swoje uczestnictwo wystarczy utworzyć trzyosobowy zespół pod opieką nauczyciela, pobrać zadanie ze strony internetowej www.najlepsze-zajecia.pl, wypełnić formularz zgłoszeniowy i załączyć w nim rozwiązanie.

W drugim etapie, czyli finałach wojewódzkich weźmie udział 10 najlepszych zespołów z regionu. Zwycięzcy wojewódzkich finałów spotkają się w Łodzi na finale ogólnopolskim. Finał odbędzie się w Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej. Zadaniem uczestników będzie rozwiązanie finałowego studium przypadku, który zostanie oceniony przez Kapitułę konkursu. W skład Kapituły wchodzą  m.in. praktycy świata biznesu, profesorowie ekonomii oraz młodzi przedsiębiorcy, odnoszący międzynarodowego sukcesy.

Zachęcamy wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie!

Magazyn SFBCC


Magazyn partnerski