Region: Katowice
Logo
Logo
Region: Katowice

FAQ

Czym jest SF BCC?

Studenckie Forum Business Centre Club jest ogólnopolską Fundacją, ze swoimi oddziałami (zwanymi Regionami) w większości województwach. Działa ona przy największej organizacji prywatnych przedsiębiorców w kraju – Business Centre Club. Katowicki Region funkcjonuje jako organizacja studencka zarejestrowana na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Co to jest organizacja studencka?

Organizacja studencka zrzesza studentów, którzy dodatkowo, poza zajęciami chcą rozwijać swoje umiejętności, pasje oraz budować pierwsze doświadczenie zawodowe. Jest to miejsce, gdzie można sprawdzić w praktyce wiedzę zdobytą na zajęciach, poznać wyjątkowych ludzi, a także rozwinąć się w różnych dziedzinach (nie tylko w tych, które studiujemy).

Czym zajmuje się SF BCC?

Studenckie Forum Business Centre Club skupia się przede wszystkim na tematach związanych z biznesem oraz przedsiębiorczością, w tym również budowaniu swojej kariery zawodowej. Poprzez organizowane projekty, stara się inspirować, edukować i motywować młodych ludzi pokazując, że aktywność, odwaga i własna inicjatywa są drogą do osiągnięcia sukcesu.

Jakie korzyści płyną z angażowania się?

Przede wszystkim jest to możliwość zdobycia pierwszego doświadczenia zawodowego i poznania wielu ambitnych, nastawionych na sukces, pełnych pasji ludzi. Ponadto, Studenckie Forum umożliwia rozwinięcie się w wielu różnych dziedzinach, nie tylko w tych, które studiujemy. Z pewnością pomaga to w przyszłym życiu zawodowym.

Jak wygląda praca w SF BCC?

Poza pionami, które mają swoje obowiązki z zakresu PR, FR, HR i IT tworzone są grupy realizujące konkretny projekt. W większości, jest to praca zdalna.

Ile czasu trzeba na to poświęcić?

Jest to kwestia indywidualna. Raz w miesiącu odbywa się obowiązkowe spotkanie ogólne Regionu, które trwa około 1,5h. Reszta zależy od tego, jak bardzo członek chce się udzielać. Na przykład, działając w jednym pionie, trzeba liczyć dodatkowo około 1h tygodniowo.

Urząd Miasta Dąbrowa Górnicza

“Świetna współpraca z SF BCC przy organizacji warsztatów dla młodzieży w ramach Dnia Przedsiębiorczości. Gratulacje za ich profesjonalne przygotowanie i poprowadzenie. Dzięki takim zajęciom uczniowie poznają nie tylko ciekawe przedsięwzięcia biznesowe, ale również uczą się jak wykreować, zaprezentować i „sprzedać” inwestorowi swój pomysł na biznes. Licząc na dalszą współpracę życzę zespołowi SF BCC Region Katowice wielu dalszych sukcesów i satysfakcji z realizowanych projektów.”

Marek Nowicki

CEO w Nowicki Enterprises Solutions

“Jedna z najbardziej profesjonalnych organizacji studenckich – polecam każdemu komu bliski jest biznes i rozwój własnych umiejętności!”