Region: Katowice
Logo
Logo
Region: Katowice

Aktualności

18.04.2020

Rekiny biznesu na fali sukcesu

Rekrutacja do SF BCC Region Katowice w czasach pandemii.
Rozprzestrzeniająca się w Polsce epidemia koronawirusa z pewnością ogranicza nasze codzienne życie. Zmienił się charakter pracy, czas wolny spędzamy w czterech ścianach, a kryzys gospodarczy zaczyna pukać do drzwi światowej gospodarki. W obliczu takich ograniczeń ciężko myśleć o rozwoju. Jednak zespół Human Resources Regionu Katowice nie zwalnia tempa. Nawet w obliczu epidemii za cel postawiono rozwój i przeprowadzono rekrutację w pełni online.

Życie SF BCC w trybie online
Rekrutacja do Regionu Katowice w czasach społecznej izolacji mogła wydawać się niemożliwa. Sprawne i efektywne przeprowadzenie procesu rekrutacyjnego bez możliwości spotkania się i bezpośredniej rozmowy graniczyło z cudem. Jak się okazało, mylnie. Ogromnym wsparciem działu HR była dostępna od ręki technologia, dzięki której kampania rekrutacyjna miała szansę osiągnąć założone cele. Nasz dział HR i PR stworzył kampanię rekrutacyjną pod nazwą „W 2020 będę surfował na fali sukcesu”.  ramach projektu powstało wydarzenie na Facebooku, a na social mediach należących do SF BCC Region Katowice cyklicznie pojawiały się posty zachęcające do dołączenia do organizacji. Kampania podkreśliła, kto przynależy do SF BCC – młodzi, ambitni, rekiny biznesu, którzy płynąc niejednokrotnie pod prąd, łapią fale sukcesu na tle zawodowym. Jednym z najciekawszych elementów kampanii był film pokazujący, czym jest organizacja dla członków SFowego zespołu i co zmieniła w ich życiu. Osoby zainteresowane dołączeniem do organizacji miały zatem możliwość poznać nie tylko charakter i strukturę SF BCC, ale przede wszystkim ludzi tworzących katowicki zespół.

Nowi członkowie, nowa siła
Kampania rekrutacyjna zdecydowanie zachęciła do dołączenia do organizacji. Mimo trudnego okresu, jaki zgotował nam koronawirus, formularz zgłoszeniowy wypełniło aż 17 osób! Dział HR nie miał więc łatwego zadania. Po analizie i wstępnej selekcji wszystkich formularzy i CV, przyszedł czas na rozmowy rekrutacyjne. Całość rozmów została przeprowadzona w formie online za pomocą narzędzi, takich jak Google Hangouts czy Google Meet . Spotkania w świecie wirtualnym okazały się wspaniałą okazją do poznania kandydatów, a także wzmocnienia relacji pomiędzy wszystkimi członkami zespołu. Ostatecznie wybranych zostało 10 osób, którzy jako alumni zasilili szeregi wszystkich działów w SF BCC. Jednak to nie koniec procesu rekrutacji. Przed nami etap onboardingu i integrację zespołów online. Do tej pory przeprowadzone zostało spotkanie organizacyjne online dla wszystkich aplikantów. Ponadto, każdy nowy członek otrzymał swojego mentora, który wykorzystując swoje doświadczenie pomoże zapoznać się z funkcjonowaniem organizacji i Regionu Katowice w praktyce. Każdy dział i zespół projektowy w ciągu następnego tygodnia przeprowadzi wspólne spotkanie online, aby powitać nowe osoby w zespole i wyznaczyć cele. Nowa siła, jaką są nowi członkowie, z pewnością okaże się nieoceniona w najbliższym czasie. Pomimo epidemii organizacja nie stoi w miejscu i działa ze wzmożoną siłą, bo przecież na horyzoncie widać kolejne fale sukcesu!

Surfowanie czas zacząć!
Przed rekinami biznesu nowe wyzwania. Czas epidemii nie pozwala zwalniać tempa. Każdy moment jest dobry, aby rozwijać swoje pasje i zainteresowania. W końcu świat biznesu i fale sukcesu nie pozwolą na siebie czekać. Dlatego zarówno nowi członkowie, jak i cały katowicki zespół SF BCC nie przestaje działać, bo wie, że jutro zależy od ludzi działających od dzisiaj!

Nasze projekty