19.05.2020

SF BCC to przede wszystkim ludzie z pasją!

Nieważne, czy jesteś z Krakowa, Lublina, a może z Gdańska! Tam też mamy swoich ludzi! Tworzymy Regiony, a w każdym z nich znajdziecie Przewodniczącego, który odpowiada za jego sprawną pracę. Dzisiaj mamy przyjemność rozmawiać z Olgą Pawłat, przewodniczącą regionu Lublin, który w październiku 2019 roku został reaktywowany.

Sabina Sęk: Olga, co Cię zmotywowało do tego, aby ponownie stworzyć region w Lublinie? Co sprawiło, że zdecydowałaś się na to? Jak to się stało, że to właśnie Ty to zrobiłaś?

Olga Pawłat: W naszym mieście studiuje ponad 60 tysięcy studentów. Te wszystkie młode osoby są na etapie definiowania siebie i zdobywania pierwszych doświadczeń zawodowych.

Studenckie Forum Business Centre Club wydało mi się miejscem, w którym można zdobywać faktyczne doświadczenie, a nie suchą teorię, jak to bywa na studiach. SF BCC jest też świetnym wstępem do przyszłej pracy zawodowej.

O Studenckim Forum Business Centre Club dowiedziałam się dzięki projektom takim jak Przedsiębiorcza Kobieta i We do IT. Widząc niedobór podobnych wydarzeń w naszym regionie, postanowiłam odezwać się do koordynator projektu Przedsiębiorcza Kobieta, która następnie przekierowała mnie do Menedżer Pionu HR. A dalej już samo poszło.

S.S.: Co było jak dotąd dla Ciebie największym wyzwaniem w roli Przewodniczącej Regionu?

O.P.: Reaktywując Region Lublin niestety nie miałam tu, na miejscu osoby, która pomogłaby mi i podpowiedziałaby co i jak. Sama od zera poszukiwałam osób, które chciałyby wraz ze mną realizować ambitne projekty i budować silny zespół kreatywnych młodych ludzi. Okazało się, że jest ich całkiem sporo w Lublinie, co mnie niesamowicie cieszy.

Największym wyzwaniem było dla mnie pozyskiwanie wiedzy i przekazywanie jej w krótkim czasie członkom mojego regionu. Na szczęście przy wsparciu Centrali i innych regionów, a takżę dzięki zaangażowaniu członków regionu udaje nam się sprawnie rozwijać.

S.S.: Dlaczego wybrałaś właśnie SF i co sobie najbardziej w nim cenisz?

O.P.: Studenckie Forum Business Centre Club daje ogromne możliwości rozwoju i sporo swobody. Duża ilość działów i projektów w fundacji sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie. To ma dla mnie ogromną wartość, ponieważ pomaga wybrać odpowiednią ścieżkę zawodową.

Członkowie Studenckiego Forum to osoby z pasją i ogromną wiedzą, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem. Bardzo cenię sobie częste szkolenia z różnych dziedzin, które oferuje SF. Każde kolejne utwierdza mnie w przekonaniu, że dołączenie do fundacji było świetną decyzją.

Działalność w tej organizacji studenckiej przede wszystkim stawia przede mną wiele wyzwań, dzięki którym mogę sprawdzić swoje możliwości i uczyć się wielu nowych rzeczy.

Dzięki SF-owi nawiązałam również sporo ciekawych znajomości z osobami z całej Polski, na których wiem, że mogę liczyć w każdej chwili.

S.S.: Olga, dziękuję Ci bardzo za wywiad! Na pewno będzie on inspiracją dla innych!

O.P.: Ja również dziękuję Ci za możliwość podzielenia się swoją historią.

Magazyn SFBCC


Magazyn partnerski