Region: Olsztyn
Logo
Logo
Region: Olsztyn

Aktualności

15.05.2019

„Kobieca twarz biznesu”- Przedsiębiorcza Kobieta Olsztyn 2019

10 maja 2019 roku odbyło się wydarzenie “Kobieca twarz biznesu – ucz się od najlepszych!”, realizowane w ramach ogólnopolskiego projektu Przedsiębiorcza Kobieta (https://www.facebook.com/PKOlsztyn/).

Tegoroczna „Przedsiębiorcza Kobieta” była dla członków SF BCC Region Olsztyn

pierwszym tak dużym projektem, a dla wielu osób pierwszym realizowanym wydarzeniem w ogóle! Okazało się ono szansą na zdobycie bezcennego doświadczenia.

Wśród słuchaczy zgromadzono zarówno Panie, jak i Panów. Zaproszone prelegentki wprowadziły gości w zagadnienia związane z budowaniem modelu i strategii biznesu (Anna Ciesielska, Instytut Przedsiębiorczości i Nowych Technologii Sp. z o. o. oraz Agnieszka Domańska, Centrum Innowacji i Transferu Technologii UWM), kreowania marki firmy (Karolina Kazuła i Karolina Sieniawska, Wordsmith PR), tworzenia atrakcyjnych dla klienta stron internetowych (Weronika Skolimowska, Ideative) i generowania pomysłów w firmie (Małgorzata Wasyluk, robieprojekt.pl).

– Kluczową wartością dla naszego wydarzenia była merytoryczna wiedza. Zaprosiliśmy do współpracy ekspertki z olsztyńskich firm, które mają duże doświadczenie w poszczególnych dziedzinach związanych z funkcjonowaniem biznesu. Dzięki temu nasze wydarzenie przyciągnęło także panów! – wyjaśnia Paulina Dobies, koordynatorka projektu.

Przy organizacji wydarzenia dedykowanego osobom, które niekoniecznie związane są ze Studenckim Forum Business Centre Club Region Olsztyn lub nie znały dotąd projektu Przedsiębiorcza Kobieta, dużym wyzwaniem jest promocja.

– Choć nie pierwszy raz tworzyłyśmy jakąś kampanię, ta była chyba największą akcją, którą zrealizowałyśmy w pionie PR i w ogóle w naszym życiu – śmieje się Aldona Olszewska. – Wydarzenie rozpowszechniało się moim zdaniem dość dobrze, ale miarą sukcesu jest faktyczna deklaracja udziału poprzez zakup biletu przez uczestnika.

– Realizację, moim zdaniem, przemyślałyśmy wcześniej dość dobrze. Mimo tego, nie dało się uniknąć spraw, które pojawiały się w ostatniej chwili. I to sprawy niby drobne, ale o dużej wadze, na przykład czy i gdzie na sali konferencyjnej znajduje się gniazdko, aby prelegentka mogła podpiąć się z rzutnikiem – zauważa Aleksandra Brodowska – Takie drobiazgi pojawiały się prawie bez przerwy, dlatego już miesiąc przed wydarzeniem nie myślałyśmy o niczym innym. To było bardzo absorbujące, ale satysfakcja po wszystkim jest ogromna.

„Pierwsze koty za płoty!” Realizując “Kobieca twarz biznesu – ucz się od najlepszych!” członkowie Koła zyskali bezcenną wiedzę związaną z realizacją projektów.

– W przyszłości na pewno niektóre rzeczy wyjdą nam zdecydowanie sprawniej. Teraz uczyliśmy się dosłownie wszystkiego: od przełamywania tremy przed rozmową z potencjalnym partnerem po przystosowywanie komputera do warunków konferencyjnych. W praktyce przekonaliśmy się, że pewne zadania wymagają większej ilości zaangażowanych osób, a inne wystarczy powierzyć jednej osobie – wyjaśnia Nikola Sidwa.

Bezcenne doświadczenie zdobywane w praktyce – to właśnie esencja działalności w Studenckim Forum Business Centre Club.

Nasze projekty