Misja, wartości i statut
SF BCC to młodzi, kreatywni ludzie z pasją.
Misją Studenckiego Forum Business Centre Club jest kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodych Polaków.
Swoimi działaniami inspirujemy, edukujemy oraz motywujemy młodych ludzi pokazując, że aktywność, odwaga i własna inicjatywa są drogą do osiągnięcia sukcesu.
Nasze wartości
Ludzie
Największą wartością Studenckiego Forum są ludzie. Takie przeświadczenie towarzyszy nam od samego początku istnienia naszej organizacji. Jesteśmy aktywni, otwarci, pełni pasji i odważni. Nie boimy się podejmować wyzwań, dlatego udaje nam się realizować rozwojowe projekty, które wpływają na nas i otoczenie.
Kreatywność
Tworzymy i realizujemy projekty oraz znajdujemy rozwiązania, które często wydają się być trudne, a nawet niewykonalne. Jesteśmy twórczy i wraz z organizacją wychodzimy poza schematy myślowe funkcjonujące w otoczeniu. Chcemy spełniać swoje marzenia oraz dajemy przestrzeń dla pomysłów i ich realizacji.
Jakość
Uczymy się i jesteśmy nastawieni na rozwój, ale również dzielimy się doświadczeniami. Aby zapewnić odpowiedni poziom naszych przedsięwzięć, korzystamy z wiedzy naszych poprzedników. Wymagamy dużo od siebie i innych, dzięki czemu budujemy markę organizacji, która stale ewoluuje i realizuje działania na profesjonalnym poziomie.
Zaangażowanie
Studenckie Forum powstało z zaangażowania, pasji, a także chęci zmian i polepszenia sytuacji przedsiębiorców w Polsce. Przyciąga ludzi ambitnych i przedsiębiorczych, którzy chcą się rozwijać i zdobywać doświadczenie. Dzięki inicjatywie i ogromnej determinacji skutecznie realizujemy misję Studenckiego Forum.
Zapoznaj się z naszym statutem
Zarząd i centrala
Z SF BCC związała się w 2018 roku, a swoją przygodę zaczęła od działania równolegle w projektach – Przedsiębiorcza Kobieta. gdzie zajmowała się fundraisingiem, Festiwal BOSS, gdzie była odpowiedzialna za pozyskiwanie prelegentów, a także logistykę wydarzenia. Następnie pełniła funkcję Menedżer ogólnopolskiej Projektu Festiwal BOSS, gdzie realizowała swoje pomysły m.in. organizując Festiwal BOSS online w czasie pierwszej fali Covid 19.
A teraz na jej barkach stoi odpowiedzialność za przyszłość Fundacji.
Swoje pomysły i projekty zawsze dopina na ostatni guzik, poszukując prostych i efektywnych rozwiązań.
Nigdy nie poddaje się w sytuacjach kryzysowych.
Gdy projekt napotka kryzys, ochoczo stawia czoła wyzwaniu.
Inspiruje się słowami Księżnej Diany: ,,Rób dla innych coś dobrego bez oczekiwania na nagrodę. Niech wystarczy Ci świadomość, że ktoś kiedyś zrobi to samo dla Ciebie”.
Patryk Dziębowski
Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. finansowo-administracyjnychJako Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. finansowo-administracyjnych ma okazję do podejmowania strategicznych decyzji wpływających na rozwój Fundacji i jej Członków. Absolwent ekonomii i analityki gospodarczej na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, obecnie szuka ścieżki rozwoju właśnie w obszarze prowadzenia analiz, badań finansowych i nie tylko. Jako, już były, Przewodniczący i osoba, która reaktywowała Studenckie Forum Business Centre Club Region Olsztyn nauczył się, że naprawdę wszystko jest możliwe, jeśli tylko się chce, że da się zbudować Region od zera, że można z super zespołem osiągnąć bardzo wiele i zajść wysoko, bo aż na szczyt odbierając nagrodę za Progres Roku. Sam mówi, że Studenckie Forum BCC dało mu możliwość rozwoju i poznania takich obszarów jak: zarządzanie ludźmi (zespołem, bo może i samemu idzie się łatwiej, ale wspólnie zachodzi się o wiele dalej), zarządzanie sobą w czasie, radzenie sobie w sytuacjach stresowych, skuteczne motywowanie, zdobywanie funduszy. SF rozwinął w nim ciężką sztukę cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu oraz dał mu możliwość poznania ludzi z całej Polski – ambitnych, przedsiębiorczych, odważnych, pomysłowych. W wolnym czasie realizuje swoje zainteresowania: czyta książki o rozwoju osobistym i powieści kryminalne, biega i jeździ rowerem. Jest też wielkim fanem Big Data.
Jakie było jego największe wyzwanie w SF BCC?
,,Ogarnąć finanse i to, jak zrobić, żeby hajsu było jak najwięcej! A tak na serio, myślę, że największym dla mnie była zdecydowanie reaktywacja regionu i zbudowanie zgranego zespołu z niczego tak naprawdę. A obecnie.. nowa rola sprawia, że każde wyzwanie jest duże, rozwijające, nie ma jakiegoś jednego największego. Wszystkie są równie interesujące i z kategorii tych ,,top of the top’’”
Jakie było jego największe wyzwanie w SF BCC?
,,Ogarnąć finanse i to, jak zrobić, żeby hajsu było jak najwięcej! A tak na serio, myślę, że największym dla mnie była zdecydowanie reaktywacja regionu i zbudowanie zgranego zespołu z niczego tak naprawdę. A obecnie.. nowa rola sprawia, że każde wyzwanie jest duże, rozwijające, nie ma jakiegoś jednego największego. Wszystkie są równie interesujące i z kategorii tych ,,top of the top’’”
Ustępująca Przewodnicząca Regionu Kraków, a wcześniej koordynatorka projektu Przedsiębiorcza Kobieta. Do Studenckiego Forum Business Centre Club dołączyła w 2019 roku dzięki „ludziom”, których uznaje za największą wartość w Fundacji.
„Jeśli chcesz gdzieś dojść, najlepiej znajdź kogoś, kto już tam doszedł.” – Robert Kiyosaki
Studentka ostatniego roku zarządzania kulturą i mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim, a zawodowo Team Manager, 10-osobowego zespołu trenerskiego w Geniusz Centrum Wyobraźni. Gdzie trenuje z dziećmi arytmetykę mentalną, czyli liczenie na liczydle Soroban, jak również układanie kostki Rubika. Praca z dziećmi, którą zaczęła w wieku 17 lat, jako trener oraz animator nauczyła ją przede wszystkim cierpliwości, kreatywności i działania pod presją czasu. Jej skłonności do zarządzania ujawniły się bardzo szybko, bo już w pierwszej klasie szkoły podstawowej została przewodniczącą klasy, później było już tylko gorzej. Talent do „organizacji” miała chyba od zawsze, urodziny, rodzinne wakacje, wycieczka objazdowa, licealny konkurs talentów, organizacja spektaklu teatralnego – nie ma problemu. Nie może usiedzieć na miejscu i cały czas czuje potrzebę, aby uczyć się nowych rzeczy, dlatego niezwykle cieszy się nadchodzącą przygodą na nowym stanowisku. Uważa, że aby dowiedzieć się, czego się „chce” w życiu, trzeba najpierw wyeliminować to, czego się nie „chce”. Dlatego cały czas próbuje.
Prywatnie bardzo lubi oglądać miniseriale, seriale oraz filmy. Kocha zdobywać nowe szczyty, szczególnie w Pieninach oraz Tatrach, jogę, śpiewać karaoke i napić się dobrej kawy. Jej wartości to: rodzina, zdrowie, szczerość.
Do SF’u dołączyła w czerwcu 2020 roku i była przewodniczącą oraz reaktywatorką Regionu Łódź. Podczas rocznej kadencji w regionie zajmowała się również FR’em i tworzeniem nowego, regionalnego projektu. Na co dzień studiuje na drugim roku kierunek ,,Przedsiębiorczość i zarządzanie innowacjami” na Uniwersytecie Łódzkim. Przed dołączeniem do Studenckiego Forum działała w SKN MarkeTeam, gdzie zajmowała się szerzeniem wiedzy praktycznej i teoretycznej z zakresu marketingu, łącząc ją z umiejętnościami miękkimi takimi jak praca w grupie czy praca pod presją.
Dzięki dołączeniu do Fundacji nauczyła się zarządzania zespołem, współpracy i radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach. SF nauczył ją również cierpliwości i wytrwałego dążenia do celu pomimo przeciwności. Dał możliwość poznać ambitnych, pełnych pasji i towarzyskich ludzi z całej Polski, którzy w jej opinii są fundamentem Fundacji.
Prywatnie Maja interesuje się psychologią, lubi czytać książki o tej tematyce. Uważa, że poznając ,,zasady’’ na jakich działają ludzie, łatwiej się z nimi porozumieć i zrozumieć ich oczekiwania.To właśnie zamiłowanie do psychologi sprawiło, że zdecydowała się podjąć wyzwanie i aplikować na stanowisko wiceprezesa, dyrektora ds. relacji. Oprócz tego jej nowym zainteresowaniem stał się ostatnio taniec, który pozwala Mai ,,wyskakać’’ siedzący tryb życia spowodowany pandemią. Dla równowagi, natłok emocji uspokaja haftowaniem.
Firmy członków
SF BCC zmienia życie, zmienia patrzenie na świat. To zarówno przygoda, jak i wyrzeczenie i jedno jest pewne – wyniesiesz z tej organizacji tyle, ile sam będziesz chciał. Oni wynieśli wystarczająco dużo, żeby skutecznie funkcjonować na rynku. Zobacz realne przykłady firm, do założenia których przyczyniła się nasza Fundacja!