O nas

Misja, wartości i statut

SF BCC to młodzi, kreatywni ludzie z pasją.

Misją Studenckiego Forum Business Centre Club jest kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodych Polaków.

Swoimi działaniami inspirujemy, edukujemy oraz motywujemy młodych ludzi pokazując, że aktywność, odwaga i własna inicjatywa są drogą do osiągnięcia sukcesu.

Nasze wartości

Ludzie

Największą wartością Studenckiego Forum są ludzie. Takie przeświadczenie towarzyszy nam od samego początku istnienia naszej organizacji. Jesteśmy aktywni, otwarci, pełni pasji i odważni. Nie boimy się podejmować wyzwań, dlatego udaje nam się realizować rozwojowe projekty, które wpływają na nas i otoczenie.

Kreatywność

Tworzymy i realizujemy projekty oraz znajdujemy rozwiązania, które często wydają się być trudne, a nawet niewykonalne. Jesteśmy twórczy i wraz z organizacją wychodzimy poza schematy myślowe funkcjonujące w otoczeniu. Chcemy spełniać swoje marzenia oraz dajemy przestrzeń dla pomysłów i ich realizacji.

Jakość

Uczymy się i jesteśmy nastawieni na rozwój, ale również dzielimy się doświadczeniami. Aby zapewnić odpowiedni poziom naszych przedsięwzięć, korzystamy z wiedzy naszych poprzedników. Wymagamy dużo od siebie i innych, dzięki czemu budujemy markę organizacji, która stale ewoluuje i realizuje działania na profesjonalnym poziomie.

Zaangażowanie

Studenckie Forum powstało z zaangażowania, pasji, a także chęci zmian i polepszenia sytuacji przedsiębiorców w Polsce. Przyciąga ludzi ambitnych i przedsiębiorczych, którzy chcą się rozwijać i zdobywać doświadczenie. Dzięki inicjatywie i ogromnej determinacji skutecznie realizujemy misję Studenckiego Forum.

Zapoznaj się z naszym statutem

Zarząd i centrala

Luiza Miałkos

Luiza Miałkos

Prezes Zarządu

Z SF BCC związała się w 2018 roku, a swoją przygodę zaczęła od działania równolegle w projektach – Przedsiębiorcza Kobieta. gdzie zajmowała się fundraisingiem, Festiwal BOSS, gdzie była odpowiedzialna za pozyskiwanie prelegentów, a także logistykę wydarzenia. Następnie pełniła funkcję Menedżer ogólnopolskiej Projektu Festiwal BOSS, gdzie realizowała swoje pomysły m.in. organizując Festiwal BOSS online w czasie pierwszej fali Covid 19.

A teraz na jej barkach stoi odpowiedzialność za przyszłość Fundacji.
Swoje pomysły i projekty zawsze dopina na ostatni guzik, poszukując prostych i efektywnych rozwiązań.
Nigdy nie poddaje się w sytuacjach kryzysowych.
Gdy projekt napotka kryzys, ochoczo stawia czoła wyzwaniu.
Inspiruje się słowami Księżnej Diany: ,,Rób dla innych coś dobrego bez oczekiwania na nagrodę. Niech wystarczy Ci świadomość, że ktoś kiedyś zrobi to samo dla Ciebie”.

Patryk Dziębowski

Patryk Dziębowski

Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. finansowo-administracyjnych

Jako Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. finansowo-administracyjnych ma okazję do podejmowania strategicznych decyzji wpływających na rozwój Fundacji i jej Członków. Absolwent ekonomii i analityki gospodarczej na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, obecnie szuka ścieżki rozwoju właśnie w obszarze prowadzenia analiz, badań finansowych i nie tylko. Jako, już były, Przewodniczący i osoba, która reaktywowała Studenckie Forum Business Centre Club Region Olsztyn nauczył się, że naprawdę wszystko jest możliwe, jeśli tylko się chce, że da się zbudować Region od zera, że można z super zespołem osiągnąć bardzo wiele i zajść wysoko, bo aż na szczyt odbierając nagrodę za Progres Roku. Sam mówi, że Studenckie Forum BCC dało mu możliwość rozwoju i poznania takich obszarów jak: zarządzanie ludźmi (zespołem, bo może i samemu idzie się łatwiej, ale wspólnie zachodzi się o wiele dalej), zarządzanie sobą w czasie, radzenie sobie w sytuacjach stresowych, skuteczne motywowanie, zdobywanie funduszy. SF rozwinął w nim ciężką sztukę cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu oraz dał mu możliwość poznania ludzi z całej Polski – ambitnych, przedsiębiorczych, odważnych, pomysłowych. W wolnym czasie realizuje swoje zainteresowania: czyta książki o rozwoju osobistym i powieści kryminalne, biega i jeździ rowerem. Jest też wielkim fanem Big Data.
Jakie było jego największe wyzwanie w SF BCC?
,,Ogarnąć finanse i to, jak zrobić, żeby hajsu było jak najwięcej! A tak na serio, myślę, że największym dla mnie była zdecydowanie reaktywacja regionu i zbudowanie zgranego zespołu z niczego tak naprawdę. A obecnie.. nowa rola sprawia, że każde wyzwanie jest duże, rozwijające, nie ma jakiegoś jednego największego. Wszystkie są równie interesujące i z kategorii tych ,,top of the top’’”

Jakie było jego największe wyzwanie w SF BCC?
,,Ogarnąć finanse i to, jak zrobić, żeby hajsu było jak najwięcej! A tak na serio, myślę, że największym dla mnie była zdecydowanie reaktywacja regionu i zbudowanie zgranego zespołu z niczego tak naprawdę. A obecnie.. nowa rola sprawia, że każde wyzwanie jest duże, rozwijające, nie ma jakiegoś jednego największego. Wszystkie są równie interesujące i z kategorii tych ,,top of the top’’”

Kamila Wąsowicz

Kamila Wąsowicz

Wiceprezes, Dyrektor ds. rozwoju

Ustępująca Przewodnicząca Regionu Kraków, a wcześniej koordynatorka projektu Przedsiębiorcza Kobieta. Do Studenckiego Forum Business Centre Club dołączyła w 2019 roku dzięki „ludziom”, których uznaje za największą wartość w Fundacji.

„Jeśli chcesz gdzieś dojść, najlepiej znajdź kogoś, kto już tam doszedł.” – Robert Kiyosaki

Studentka ostatniego roku zarządzania kulturą i mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim, a zawodowo Team Manager, 10-osobowego zespołu trenerskiego w Geniusz Centrum Wyobraźni. Gdzie trenuje z dziećmi arytmetykę mentalną, czyli liczenie na liczydle Soroban, jak również układanie kostki Rubika. Praca z dziećmi, którą zaczęła w wieku 17 lat, jako trener oraz animator nauczyła ją przede wszystkim cierpliwości, kreatywności i działania pod presją czasu. Jej skłonności do zarządzania ujawniły się bardzo szybko, bo już w pierwszej klasie szkoły podstawowej została przewodniczącą klasy, później było już tylko gorzej. Talent do „organizacji” miała chyba od zawsze, urodziny, rodzinne wakacje, wycieczka objazdowa, licealny konkurs talentów, organizacja spektaklu teatralnego – nie ma problemu. Nie może usiedzieć na miejscu i cały czas czuje potrzebę, aby uczyć się nowych rzeczy, dlatego niezwykle cieszy się nadchodzącą przygodą na nowym stanowisku. Uważa, że aby dowiedzieć się, czego się „chce” w życiu, trzeba najpierw wyeliminować to, czego się nie „chce”. Dlatego cały czas próbuje.

Prywatnie bardzo lubi oglądać miniseriale, seriale oraz filmy. Kocha zdobywać nowe szczyty, szczególnie w Pieninach oraz Tatrach, jogę, śpiewać karaoke i napić się dobrej kawy. Jej wartości to: rodzina, zdrowie, szczerość.

Zuzanna Paduch

Zuzanna Paduch

Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. relacji

Od 2019 roku związana z naszą Fundacją. Swoją SF-ową karierę rozpoczynała od bycia Członkiem Działu PR, aby następnie awansować na Koordynatora tego Działu. Kolejnym krokiem było objęcie stanowiska Koordynatora Przedsiębiorczej Kobiety, aby potem zostać wybraną na Przewodniczącego Regionu całego toruńskiego zespołu. W ten sposób Zuza opracowywała strategię rozwoju Regionu, kontrolowała jego fundusze i ewidencję, a także kierowała pracami regionalnego zarządu oraz zarządzała wszystkimi członkami w Regionie.

Aktualnie działa na szczeblu krajowym, pełniąc funkcję Wiceprezesa Zarządu, Dyrektora ds. Relacji. W ten sposób prowadzi kontakty z Przewodniczącymi z 14 Regionów w Polsce oraz wspiera Menedżerów Ogólnopolskich Pionu PR i Pionu HR Fundacji SF Business Centre Club, jak również np. Team Prawno-Administracyjny.

Warto zaznaczyć, że Zuza jest studentką stacjonarnego prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywa już od początku studiów, pracując jednocześnie zarówno w środowisku akademickim, jak również poprzez pracę w warszawskich kancelariach prawnych, doskonaląc się tym samym w kierunku przyszłego zawodu. Poza Fundacją rozwija się zatem na wielu płaszczyznach, a wcześniej pracowała również w innych NGO, m.in. w ELSA (The European Law Students’ Association), gdzie pełniła funkcję Wiceprezesa ds. Działalności Naukowej.

Zuza chce inspirować ludzi, pokazując, że nie ma rzeczy niemożliwych – aby pragnęli od życia więcej i sięgali wyżej. Zawsze wkłada serce we wszystko, co robi, bo albo wie, że to ma sens i robi to perfekcyjnie albo nie podejmuje się tego zadania wcale (co zdarza się dość rzadko ;). Nazywana jest często promykiem Zarządu, co wynika bezpośrednio z jej podejścia do życia – potrafi znajdować pozytywne strony każdej sytuacji, która często nawet bywa niezbyt łatwa dla innych.

 

Firmy członków

SF BCC zmienia życie, zmienia patrzenie na świat. To zarówno przygoda, jak i wyrzeczenie i jedno jest pewne – wyniesiesz z tej organizacji tyle, ile sam będziesz chciał. Oni wynieśli wystarczająco dużo, żeby skutecznie funkcjonować na rynku. Zobacz realne przykłady firm, do założenia których przyczyniła się nasza Fundacja!