Region: Olsztyn
Logo
Logo
Region: Olsztyn

Aktualności

11.03.2019

Winter camp SF BCC 2019!

Rozpoczęcie letniego semestru akademickiego zwiastuje najbardziej pracowity okres w Studenckim Forum BCC. To właśnie wiosną finalizowane jest najwięcej projektów realizowanych przez wolontariuszy Fundacji. Ten gorący czas poprzedzony został Konwentem Projektowym, który w tym roku po raz pierwszy został połączony z Winter Campem – zimowym wyjazdem integracyjnym dla wszystkich członków SF BCC.
Zjazd odbył się w dniach 1-3 marca 2019 roku w Rabce-Zdroju – idealnej lokalizacji, która sprzyjała cieszeniu się ostatnimi dniami zimy, choć uczestnicy nie mieli zbyt wiele czasu na zwiedzanie okolicy! Region Kraków, który odpowiadał za zorganizowanie wyjazdu, zadbał zarówno o merytoryczne aspekty wydarzenia, jak i animował wolny czas.
Pierwszy wieczór na miejscu został wykorzystany na integrację zgromadzonych SFowiczów, ale drugi dzień pobytu upłynął pod znakiem ogólnopolskich obrad, choć tuż po śniadaniu znalazła się chwila na podziwianie okolicy podczas dłuższego spaceru. Popołudnie oznaczało jednak rozpoczęcie oficjalnej części konwentu, zainicjowanej szkoleniem z personal brandingu, które przeprowadził nasz tegoroczny Partner – PZU. Późniejsze dyskusje na forum dotyczyły bieżących spraw w fundacji, a najważniejszym tematem tego dnia było podsumowanie dotychczasowej pracy nad projektami. Część regionów mogła już pochwalić się zrealizowaniem swoich wydarzeń, ale zdecydowana większość dopiero zbliża się do finiszu. Region Trójmiasto zainspirował kolegów z całej Polski do podjęcia ich autorskiego projektu “”, którego pierwsza edycja odniosła duży lokalny sukces w 2018 roku.
Obrady zakończyły się długo po zmierzchu, choć echa rozmów na tematy związane z działalnością w Fundacji nie milkły nawet podczas rekreacyjnej części wieczoru. Nawiązały się wtedy nowe przyjaźnie, a ponadregionalne drużyny konkurowały ze sobą podczas wielogodzinnych rozgrywek w planszówki. Dzielenie się inspiracją i wymiana doświadczeń na pewno zacisnęły więzi współpracy między regionami Studenckiego Forum, a każdy z uczestników wyjazdu wrócił do domu pełen motywacji do realizowania zaplanowanych działań.

Nasze projekty