Region: Toruń
Logo
Logo
Region: Toruń

Aktualności

06.02.2014

Biznes Junior – Akademia Małego Biznesmena

Biznes Junior – Akademia Małego Biznesmena jest innowacyjnym projektem edukacyjnym skierowanym do dzieci w wieku 8-9 lat. Poprzez zajęcia pobudzające kreatywność i rozwijające gry zespołowe, dzieci zapoznają się z podstawami ekonomii, finansów i szeroko rozumianego otoczenia biznesu. Cały projekt obejmuje 5 spotkań: dobrych manier, różnorodności kulturowej i obyczajowej innych państw, marketingu, promocji, podstaw ekonomii, finansów, bankowości, oszczędności oraz pieniądza. Aby w jak najlepszym stopniu pobudzić kreatywność dzieci i wykorzystać ich potencjał, spotkania odbędą się w miejscu przyjaznym i sprzyjającym pracy.

   Rezultatem projektu jest znajomość przez dzieci podstawowych zagadnień związanych z otaczającym je środowiskiem gospodarczym, zainteresowanie tematyką biznesową, a tym samym wszczepienie w dzieci postaw, które będą procentowały w dalszych wyborach dotyczących edukacji, ścieżki rozwoju i zawodowej oraz postrzeganiu rzeczywistości.

   Celem projektu jest szerzenie podstawowej wiedzy o gospodarce, ekonomii i biznesie wśród dzieci, w sposób zrozumiały i przystępny. Biznes Junior – Akademia Małego Biznesmena jest odpowiedzią na brak zajęć o tej tematyce w szkole oraz deficytowość podobnych projektów. Dzięki realizacji projektu zostaną dodatkowo osiągnięte cele:

rozwój osobisty dzieci,

zaszczepienie postawy proaktywnej od najmłodszych lat,

pobudzanie i stymulowanie kreatywności,

nauka praktycznego myślenia i działania w społeczeństwie,

kształtowanie postawy asertywnej,

 świadome kształtowanie przyszłej ścieżki zawodowej.

   Projekt zostanie zrealizowany w dniach 10.02.2014 – 14.02.2014, w godzinach popołudniowych od 15:00 – 18:00. Każde spotkanie w ramach Akademii potrwa ok. 3,5h i będzie odbywało się codziennie w wyznaczonym terminie.

Warsztaty o następującej tematyce…mają drugie dno ! 

„Czym chata bogata tym gościom rada” – dobre maniery, zachowanie, asertywność
„Co kraj to obyczaj” – różnorodność kultur, obyczajów na świecie,
„Od przybytku głowa nie boli” – skąd się biorą pieniądze, jaka jest ich żywotność oraz dlaczego warto oszczędzać,
„Bez pracy nie ma kołaczy” – powstanie produktu, prowadzenie firmy,
„Nauka od kuchni” – odczuwanie smaków, obróbka termiczna potraw, prawdopodobnie każdy uczestnik stanie się po tym warsztacie szefem domowej kuchni

 W ramach spotkań odbędą się gry, zabawy, prace zespołowe i pogadanki, w czasie nie przekraczającym 1,5 h z przerwami. Po tej części przewidziana jest dłuższa przerwa na posiłek, który zapewniają organizatorzy.

Rezerwacja miejsc trwa do 9 lutego do godz. 15:00 (wartość całej Akademii 80 zł) torun@sfbcc.org.pl lub bezpośrednio u koordynatora projektu m.kopaczyk@sfbcc.org.pl . Za pomocą tego odnośnika można dokonać opłaty ZAPISY NA BIZNESJUNIORA Liczba miejsc ograniczona !  

Zapraszamy do udziału, do zobaczenia :) 

Biznes Junior – Akademia Małego Biznesmena wspierają :
 
Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki
Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty
Polskie Towarzystwo Ekonomiczne
Business Centre Club
Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu
Mentor S.A.
Golden Speech – Akademia Przemawiania 
Restauracja Royal India 
Kategorie
Nasze projekty