Region: Wrocław
Logo
Logo
Region: Wrocław

Projekty

Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości

Konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którego celem jest motywowanie uczniów do działania oraz poszerzania swojej wiedzy ekonomicznej. Składa się on z trzech etapów (internetowego, finału regionalnego oraz ogólnopolskiego).


Formą konkursu jest case study, dzięki czemu uczestnicy mogą wcielić się w potencjalnych managerów, kierowników czy prezesów oraz zobaczyć, jakie mechanizmy występują w prawdziwym biznesie. Daje to niezwykłą możliwość do kreatywnego rozwiązywania problemów poprzez działanie w grupie. W konkursie mogą brać udział trzyosobowe zespoły wraz z opiekunem.


Finał regionalny odbywa się cyklicznie co roku na wiosnę.


Co roku honorowy patronat nad finałem regionalnym obejmuje Dolnośląska Loża BCC oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.


W poprzednich edycjach współpracowaliśmy m.in. z takimi firmami jak: Błękitny Piotruś, Dreamjump, Szkoła Języków Obcych Profi-Lingua, Aquapark, Kwatera Główna, ZOO Wrocław, Sky Bowling.


NZP to przede wszystkim również spotkania z uczniami w szkołach. Prelekcje rok rocznie odbywają się w kilkunastu szkołach ponadgimnazjalnych. Ponadto w tym roku dołożymy wszelkich starań do zorganizowania również spotkania z młodymi przedsiębiorcami w kilku liceach na terenie Dolnego Śląska.

  • Nasze projekty