Region: Katowice
Logo
Logo
Region: Katowice

Aktualności

29.04.2019

I edycja Inteligencji Finansowej już za nami

Pierwsza edycja pod hasłem „Stań się bogatszy” jednego z naszych czołowych projektów dobiegła końca. W tym roku w Regionie Katowice wzięło udział 60 osób. Uczestniczyli oni w następujących prelekcjach:

  • Mądry Polak przed szkodą – czyli kilka praktycznych wskazówek, jak rozsądnie się ubezpieczać
  • Logika w finansach
  • Eurocash – symulacja biznesowego życia (WARSZTAT)

Pierwszą prelekcję poprowadził duet Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, czyli Tomasz Firla oraz Ela Danel-Firla – Specjaliści ds. ubezpieczeń. W zajęciach wzięły udział 32 osoby. Głównym tematem szkolenia była rola ubezpieczeń w naszym życiu, a w szczególności:

  • rodzaje ubezpieczeń, w które warto się zaopatrzyć
  • haczyki, na które należy zwracać uwagę podczas podpisywania umowy
  • niezrozumiałe pojęcia, z którymi spotykamy się w obszarze ubezpieczeń
  • przegląd nietypowych ubezpieczeń, w które zaopatrują się obywatele różnych państw.

Niewątpliwym jest, że dzięki atmosferze, którą udało się wprowadzić naszym prelegentom oraz praktycznym wskazówkom i szeregiem informacji, każdy kto uczestniczył w szkoleniu wyszedł z niego wyjątkowo bogaty.

Kolejną prelekcją, podczas której uczestniczyło 38 osób była „Logika w finansach”. W tym wypadku naszym wyjątkowym prelegentem były „Makrele Finansjery” – chłopaki z projektu edukacyjnego szeroko rozumianych finansów, którzy na co dzień zajmują się profesjonalnym doradztwem finansowym. Podczas swojego szkolenia poruszyli wiele praktycznych elementów logiki finansowej, w tym między innymi kluczowych decyzji, które należy podjąć odpowiednio wcześnie, aby zapewnić sobie środki do życia w wieku emerytalnym. Oprócz tego uczestnicy dowiedzieli się m.in. o podziale społeczeństwa ze względu na zamożność, możliwościach inwestycji i ich opłacalności oraz innych kwestiach, o które dopytywani byli nasi prelegenci. Prostota przekazu oraz nutka sarkazmu w poruszanych tematach to również cechy, które pozytywnie wpłynęły na odbiór treści.

Ostatnią częścią wydarzenia była symulacja biznesowego życia, do której posłużyła gra EUROCASH. I tym razem warsztat został poprowadzony przez poprzedniego prelegenta, czyli „Makrele Finansjery”. Uczestnicy podzielili się na 6-osobowe grupy i rozpoczęli rozgrywkę. Podczas gry każdy gracz wciela się w postać przeciętnego Polaka z określonym bagażem finansowym, oszczędnościami i miesięcznymi zarobkami, a jego zadaniem jest zdobyć jak największy przychód ze swoich inwestycji w czasie gry oraz wykupienie swojego wcześniej wybranego marzenia. Podczas rozgrywki gracze inwestują na giełdzie, w nieruchomości, papiery wartościowe i własny biznes. Jednocześnie przez zabawę uczą się jakie schematy działania prowadzą do wygranej oraz z jakim rodzajem zysku i ryzyka wiążą się poszczególne transakcje. W czasie rozgrywki spotykają graczy także różne losowe sytuacje, z których musimy znaleźć drogę wyjścia i podjąć jak najlepszą decyzję. Z pewnością każdy, kto choć raz zagra w tę grę będzie chciał do niej wrócić.

Nasze projekty