02.06.2020

Czego możemy nauczyć się od dzieci?

Dzisiaj rozmawiamy z wyjątkową Menadżer, która bawi i uczy!

Mowa tutaj o Natalii Olpińskiej, Menadżerce Projektu Business Junior. 

Sabina Sęk, Koordynator Działu PR region Lublin: Dlaczego wybrałaś właśnie projekt Biznes Junior?

Natalia Olpińska: Pracowałam z dziećmi jeszcze zanim poszłam na studia, a chciałam nauczyć się czegoś nowego, związanego z biznesem, który studiuje. Biznes Junior był więc złotym środkiem. Mogłam wykorzystać umiejętności, które nabyłam wcześniej oraz nauczyć się wielu nowych rzeczy. Ważne było dla mnie również to, że system szkolnictwa ma braki. Dzieci nie uczą się umiejętności miękkich, przedsiębiorczość mają w szczątkowej formie. I BJ był szansą, żeby mieć na to choć minimalny wpływ. W końcu z zainteresowań powstają pasję na całe życie, więc kto wie, może dzięki nam ktoś kiedyś założyć własną firmę. 

S.S.: Dlaczego cenisz sobie pracę z dziećmi? Czy myślisz, że mogą inspirować do działania, a my możemy się od nich czegoś nauczyć?

N. O.: Cenię sobie pracę z dziećmi ponieważ przy nich łatwo zapomnieć o problemach dnia codziennego, ich energia i radość, którą dzielą się w zamian za twoją pracę jest niesamowita. To również wulkany kreatywności i nieraz, gdy nie mam na coś pomysłu, po prostu je pytam. Dodatkowo widać efekty. I wysiłek, który wkładam, żeby ich czegoś nauczyć, wraca w tej czy innej formie. A co za tym wszystkim idzie bardzo inspirują do działania. Myślę, że najcenniejszym czego możemy się od nich uczyć jest nieszablonowe myślenie i właśnie ta kreatywność, którą w końcu każdy w sobie ma, tylko musi znaleźć sposób, żeby ją obudzić. 

S. S.: Jak wygląda teraz praca w BJ?

N. O.: Praca w BJ-cie przeszła na zupełnie inny tryb przez pandemię. Nie mogę jednak narzekać, ponieważ dzięki temu udało mi się poznać wszystkich ludzi BJ-ta. Z tego, że ich znam i tego, że oni również mogli siebie nawzajem poznać bardzo się cieszę. 

Sam projekt trwa. Webinar o kreatywności i przedsiębiorczości już za nami, a konkurs się rozpoczął. Pomimo formy online, niektóre regiony pewnie będą próbować we wrześniu przeprowadzić warsztaty w klasycznej formie. Myślę, że daliśmy pandemii radę!

S. S.: Zdecydowanie daliście radę, a ja dziękuję Ci za tę rozmowę. 

N. O.: Ja również dziękuję.

Magazyn SFBCC


Magazyn partnerski